چرا داشتن یک وبسایت برای کسب و کارمان این روزها ضروریست؟!

امروزه آنقدر در مورد اهمیت داشتن وبسایت می شنویم که گویی از نان شب واجب تر است! اما براستی چرا باید سایت داشته باشیم؟! داشتن وبسایت یک ضرورت است یا به نوعی کلاس گذاشتن محسوب می شود؟!

در پاسخ به این پرسش باید گفت چه جزء آن دسته از افرادی باشیم که سالهاست از قدمت کسب و کارمان گذشته و برای خودمان اسم و رسمی بهم زده ایم و چه جزء کسانی باشیم که به تازگی اقدام به راه اندازی کسب و کارمان کرده ایم یا تنها ایده آن را در سر می پرورانیم، در هر صورت داشتن وبسایت امری مهم و ضروریست که باید هر چه سریعتر به آن بپردازیم، اما براستی چرا داشتن وبسایت آن هم با حضور پر رونق شبکه های اجتماعی تا این حد حیاتی است؟! در ادامه پاسخ این پرسش را خواهیم یافت.

۱- وبسایت کسب و کار سنتی ما را به دنیای مدرن وصل می کند

butcher-webnabat-website

شاید تا همین چند سال پیش اکثر ما برای خرید مایحتاجمان شال و کلاه می کردیم و بعد از سپری کردن زمان زیاد، پشت سر گذاشتن ترافیک سنگین شهرهای بزرگ، گشتن چندین فروشگاه و مقایسه قیمتها در نهایت کالای مورد نظرمان را تهیه می کردیم، اما امروزه اکثر افراد برای صرفه جویی در وقت و هزینه همچنین امکان مقایسه کالاها و قیمتها ترجیح می دهند خریدهای خود را از فروشگاههای آنلاین انجام دهند، بنابراین حتی اگر قدمت چندین ساله در کسب و کار سنتی خود داشته باشیم بهتر است برای عقب نماندن از بازار تجارت مدرن هر چه سریعتر اقدام به راه اندازی سایتمان کنیم.

۲- وبسایت رویاهای شغلی ما را بسیار سریعتر به واقعیت تبدیل می کند

امروزه اگر رویای راه اندازی شغلی را در سر داشته باشیم تحقق آن شاید بسیار سخت تر از گذشته باشد. خرید یا اجازه محلی برای راه اندازی دفتر کارمان، فروشگاه مان و … دیگر به سادگی گذشته نیست. شاید حتی غیر ممکن به نظر برسد، اما می توان با راه اندازی یک وبسایت حرفه ای قدم در راه تحقق این رویا برداشت. گرچه هزینه طراحی یک وبسایت بسته به نوع آن که شرکتی باشد یا خبری، شخصی باشد یا فروشگاهی، اینکه چه امکاناتی داشته باشد، تبحر و میزان دستمزد طراح چقدر باشد و … متفاوت است اما این هزینه به هیچ وجه قابل مقایسه با هزینه راه اندازی یک دفتر کار یا فروشگاه حقیقی نیست. بنابراین چنانچه رویای مشغول شدن به حرفه مورد علاقه مان را داریم تعلل کافیست، بهتر است هر چه سریعتر وبسایت خود را راه بیندازیم.

۳- وبسایت ما، اعتبار ماست

online_shopping-webnabat-website

داشتن یک وبسایت حرفه ای بر اعتبار ما می افزاید! شاید شبکه های اجتماعی بتوانند سریعتر ما را به مخاطبانمان معرفی کنند اما اعتبار و امکانات کافی برای نگه داشتن مخاطبان ما را ندارند. بیایید فرض کنیم در منزل یا دفتر کارمان نشسته ایم و تصمیم می گیریم عطری را که قبلا استفاده کرده ایم و با آن کاملا آشنا هستیم بصورت اینترنتی خرید کنیم. دو گزینه در پیش روی ماست، خرید از طریق وبسایت و خرید از طریق اینستاگرام، کدام را ترجیج می دهیم؟ طبیعتا اولویت ما خرید از طریق وبسایت است. اینکه ما می توانیم اعتبار سایتی را که از آن خرید می کنیم بسنجیم، کالایی را که سفارش می دهیم پیگیری کنیم، در صورت بروز مشکل امکان انتقاد و شکایت داشته باشیم و … خرید مطمئن تری را برای ما رقم می زند. اینها تنها برخی از امکاناتی است که خرید از طریق سایت در اختیارمان قرار می دهد چیزی که هرگز توسط شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام فراهم نمی شود. حتما برای شما یا دوستانتان پیش آمده که کالایی را از طریق شبکه های اجتماعی خرید کرده باشید و چیزی که دریافت کرده اید زمین تا آسمان با سفارش شما تفاوت داشته و دستتان هم به هیچ کجا بند نبوده است.

شاید اینطور به نظر بیاید که اگر کالا یا خدماتی برای فروش نداشته باشیم دیگر نیازی به داشتن وبسایت نیست و همان شبکه های اجتماعی با تمام محدودیتهایشان برای ما کافی هستند. اما باز هم پاسخ منفی است!

وبلاگ ما این امکان را فراهم می کند که خودمان را بیش از پیش به مخاطبانمان معرفی کنیم. می توانیم رزومه کامل خود را که شامل بیوگرافیمان، نمونه کارهایمان، راههای ارتباطیمان و … می شود را در سایتمان قرار دهیم و اعتبار بیشتری کسب نماییم.

۴- وبسایت مرزهای زمانی و مکانی را از بین می برد

saving time-webnabat-website

وبسایت کسب و کار ما را تبدیل به یک شغل بیست و چهارساعته می کند، گویی فروشگاه ما در تمام ساعات شبانه روز باز است! امکان خرید و سفارش در هر لحظه و از هر مکانی فراهم است و این یعنی در معرض دید مشتریان بیشتری قرار گرفتن، یعنی بیشتر دیده شدن محصولات و خدمات ما، امری که شاید در دنیای واقعی به راحتی میسر نشود.

در پایان فراموش نکنیم که وبسایت یا شبکه های اجتماعی تماما ابزارهایی مکمل کسب و کار ما هستند. ابزارهایی که می توانیم در جهت پیشبرد اهدافمان از آنها استفاده کنیم اما در این میان وبسایت نقشی کلیدی بازی می کند، چه بسیارند کسب و کارهایی که در ابتدا تنها بصورت مجازی و با یک وبلاگ ساده شکل گرفتند!

منبع :https://webnabat.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

پاسخی بگذارید