آموزش ساخت ایمیل برای سایت وردپرسی

شاید تا به حال در برخی سایتها دیده باشید که از ایمیل هایی مانند info@webnabat.com جهت ارتباط با مخاطبان استفاده می کنند. ساخت یک ایمیل اختصاصی برای سایت وردپرسی کار سخت و پیچیده ای نیست، فقط کافیست کمی حوصله و دقت به خرج دهیم.

برای این کار ابتدا باید وارد پنل دایرکت ادمین شویم، در زمان خرید هاست مسیر ورود به دایرکت ادمین توسط مسئول هاست به ما اطلاع داده می شود اما معمولا و بصورت پیش فرض اضافه کردن پورتی مانند ۲۲۲۲: در انتهای آدرس سایتمان است، به عنوان مثال webnabat.com:2222 سپس به صفحه لاگین منتقل شده و یوزرنیم و پسورد ورود به دایرکت ادمین که توسط مسئول هاست در اختیارمان قرار گرفته را وارد می کنیم.

در صفحه دایرکت ادمین از بخش E-mail management گزینه E-mail accounts را انتخاب کرده و کلیک می کنیم.

در صفحه جدیدی که باز شده گزینه create mail account را انتخاب کرده و کلیک می کنیم.

حالا باید در صفحه باز شده یکسری اطلاعات وارد کنیم به عنوان مثال در قسمت یوزرنیم وارد می کنیم info سپس پسورد را بصورت رندم می توانیم انتخاب کنیم و در ادامه حجم را بر اساس حجم هاستمان انتخاب می کنیم مثلا ۱۰۰ مگا بایت و در آخر روی گزینه create کلیک می کنیم .

تا اینجای کار، کار ساخت ایمیل برای سایتمان به پایان رسیده است و یک یوزرنیم و پسورد در اختیارمان قرار گرفته است. اما سوال اینجاست که چگونه ایمیل های سایتمان را چک کنیم؟

مسیر دسترسی به ایمیل های سایتمان هم چیزیست که توسط مسئول هاست به ما اطلاع داده می شود اما برای این کار در اکثر هاست ها کافیست در انتهای نام دامنه webmail/ بزنیم به عنوان مثال  webnabat.com/webmail

سپس در صفحه لاگین باز شده یوزرنیم و پسوردمان را وارد می کنیم و حالا می توانیم ایمیل های سایتمان را چک کنیم .

روش ساخت ایمیل در سی پنل هم مشابه دایرکت ادمین است. به همین راحتی و ظرف چند دقیقه ایمیل اختصاصی سایتمان را ساخته ایم و می توانیم به جای استفاده از ایمیل شخصی مان برای ارتباط با مخاطبان از این ایمیل استفاده کنیم.

منبع:https://webnabat.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

پاسخی بگذارید