آموزش قرار دادن مقاله در سایت وردپرسی

پست کردن مقاله در سایت وردپرسی بسیار ساده تر از آن چیزیست که فکر می کنیم، فقط کافیست مراحل زیر را گام به گام و به دقت اجرا کنیم:

برای قرار دادن نوشته هایمان در سایت وردپرسی اول از همه باید به قسمت پیشخوان یا به عبارتی پنل مدیریتی سایت برویم که برای این کار کافیست در ادامه آدرس سایتمان تایپ کنیم wp-admin/ به عنوان مثال https://webnabat.com/wp-admin سپس یوزرنیم و پسوردمان را وارد کرده و وارد داشبورد سایتمان می شویم. در این قسمت دو انتخاب داریم، انتخاب اول آنست که بر روی گزینه نوشته ها و سپس افزودن نوشته کلیک کنیم و در انتخاب دوم می توانیم از گزینه نوشته ها، همه نوشته ها را انتخاب کرده و در بالای صفحه افزودن نوشته را کلیک کنیم. چنانچه قبلا نیز پستی داشته و حالا می خواهیم آن را ویرایش کنیم می توانیم از گزینه همه نوشته ها به مقاله مورد نظرمان دسترسی ییدا کرده و آن را ویرایش کنیم .

در برگه افزودن نوشته ابتدا در بالای صفحه عنوان مقاله مان را می نویسیم و در کادر سفید پایین شروع به نوشتن متن مقاله می کنیم. چنانچه مایل به گذاشتن عکس داخل مقاله مان باشیم می توانیم از گزینه افزودن پرونده چند رسانه ای کمک بگیریم. اگر عکس را قبلا بارگذاری کرده باشیم فقط کافیست آن را از کتابخانه پرونده چند رسانه ای انتخاب کنیم در غیر اینصورت ابتدا اقدام به بارگذاری عکس کرده و سپس در نوشته درج می کنیم .

در قسمت انتشار، گوشه سمت چپ بالای صفحه می توانیم وضعیت نوشته را انتخاب کنیم که مثلا در و ضعیت پیش نویس باقی بماند یا منتشر شود. همچنین در قسمت دسته بندی ها می توانیم دسته مورد نظرمان که قرار است مقاله در آن قرار بگیرد انتخاب کنیم .

در قسمت برچسب ها می توانیم برای پستمان پرچسب تعریف کنیم. همچنین در قسمت پوسته میتوانیم برای هر مقاله بطور مجزا تنظیمات سایدبار، فوتر و هدر را تنظیم نماییم.

در انتها این امکان را داریم که برای مقاله مان تصویری به عنوان تصویر شاخص انتخاب کنیم، این عکس در بالای مطلبمان نمایش داده می شود. همچنین می توانیم انتخاب کنیم که تصویر شاخص در نوشته تکی نمایش داده نشود.

به همین سادگی کار گذاشتن مقاله در سایت وردپرسی ما به پایان می رسد و می توانیم از لذت به اشتراک گذاشتن مقالات ارزشمند با دیگران بهره مند شویم.

منبع :https://webnabat.com

چرا داشتن یک وبسایت برای کسب و کارمان این روزها ضروریست؟!

امروزه آنقدر در مورد اهمیت داشتن وبسایت می شنویم که گویی از نان شب واجب تر است! اما براستی چرا باید سایت داشته باشیم؟! داشتن وبسایت یک ضرورت است یا به نوعی کلاس گذاشتن محسوب می شود؟!

در پاسخ به این پرسش باید گفت چه جزء آن دسته از افرادی باشیم که سالهاست از قدمت کسب و کارمان گذشته و برای خودمان اسم و رسمی بهم زده ایم و چه جزء کسانی باشیم که به تازگی اقدام به راه اندازی کسب و کارمان کرده ایم یا تنها ایده آن را در سر می پرورانیم، در هر صورت داشتن وبسایت امری مهم و ضروریست که باید هر چه سریعتر به آن بپردازیم، اما براستی چرا داشتن وبسایت آن هم با حضور پر رونق شبکه های اجتماعی تا این حد حیاتی است؟! در ادامه پاسخ این پرسش را خواهیم یافت.

۱- وبسایت کسب و کار سنتی ما را به دنیای مدرن وصل می کند

butcher-webnabat-website

شاید تا همین چند سال پیش اکثر ما برای خرید مایحتاجمان شال و کلاه می کردیم و بعد از سپری کردن زمان زیاد، پشت سر گذاشتن ترافیک سنگین شهرهای بزرگ، گشتن چندین فروشگاه و مقایسه قیمتها در نهایت کالای مورد نظرمان را تهیه می کردیم، اما امروزه اکثر افراد برای صرفه جویی در وقت و هزینه همچنین امکان مقایسه کالاها و قیمتها ترجیح می دهند خریدهای خود را از فروشگاههای آنلاین انجام دهند، بنابراین حتی اگر قدمت چندین ساله در کسب و کار سنتی خود داشته باشیم بهتر است برای عقب نماندن از بازار تجارت مدرن هر چه سریعتر اقدام به راه اندازی سایتمان کنیم.

۲- وبسایت رویاهای شغلی ما را بسیار سریعتر به واقعیت تبدیل می کند

امروزه اگر رویای راه اندازی شغلی را در سر داشته باشیم تحقق آن شاید بسیار سخت تر از گذشته باشد. خرید یا اجازه محلی برای راه اندازی دفتر کارمان، فروشگاه مان و … دیگر به سادگی گذشته نیست. شاید حتی غیر ممکن به نظر برسد، اما می توان با راه اندازی یک وبسایت حرفه ای قدم در راه تحقق این رویا برداشت. گرچه هزینه طراحی یک وبسایت بسته به نوع آن که شرکتی باشد یا خبری، شخصی باشد یا فروشگاهی، اینکه چه امکاناتی داشته باشد، تبحر و میزان دستمزد طراح چقدر باشد و … متفاوت است اما این هزینه به هیچ وجه قابل مقایسه با هزینه راه اندازی یک دفتر کار یا فروشگاه حقیقی نیست. بنابراین چنانچه رویای مشغول شدن به حرفه مورد علاقه مان را داریم تعلل کافیست، بهتر است هر چه سریعتر وبسایت خود را راه بیندازیم.

۳- وبسایت ما، اعتبار ماست

online_shopping-webnabat-website

داشتن یک وبسایت حرفه ای بر اعتبار ما می افزاید! شاید شبکه های اجتماعی بتوانند سریعتر ما را به مخاطبانمان معرفی کنند اما اعتبار و امکانات کافی برای نگه داشتن مخاطبان ما را ندارند. بیایید فرض کنیم در منزل یا دفتر کارمان نشسته ایم و تصمیم می گیریم عطری را که قبلا استفاده کرده ایم و با آن کاملا آشنا هستیم بصورت اینترنتی خرید کنیم. دو گزینه در پیش روی ماست، خرید از طریق وبسایت و خرید از طریق اینستاگرام، کدام را ترجیج می دهیم؟ طبیعتا اولویت ما خرید از طریق وبسایت است. اینکه ما می توانیم اعتبار سایتی را که از آن خرید می کنیم بسنجیم، کالایی را که سفارش می دهیم پیگیری کنیم، در صورت بروز مشکل امکان انتقاد و شکایت داشته باشیم و … خرید مطمئن تری را برای ما رقم می زند. اینها تنها برخی از امکاناتی است که خرید از طریق سایت در اختیارمان قرار می دهد چیزی که هرگز توسط شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام فراهم نمی شود. حتما برای شما یا دوستانتان پیش آمده که کالایی را از طریق شبکه های اجتماعی خرید کرده باشید و چیزی که دریافت کرده اید زمین تا آسمان با سفارش شما تفاوت داشته و دستتان هم به هیچ کجا بند نبوده است.

شاید اینطور به نظر بیاید که اگر کالا یا خدماتی برای فروش نداشته باشیم دیگر نیازی به داشتن وبسایت نیست و همان شبکه های اجتماعی با تمام محدودیتهایشان برای ما کافی هستند. اما باز هم پاسخ منفی است!

وبلاگ ما این امکان را فراهم می کند که خودمان را بیش از پیش به مخاطبانمان معرفی کنیم. می توانیم رزومه کامل خود را که شامل بیوگرافیمان، نمونه کارهایمان، راههای ارتباطیمان و … می شود را در سایتمان قرار دهیم و اعتبار بیشتری کسب نماییم.

۴- وبسایت مرزهای زمانی و مکانی را از بین می برد

saving time-webnabat-website

وبسایت کسب و کار ما را تبدیل به یک شغل بیست و چهارساعته می کند، گویی فروشگاه ما در تمام ساعات شبانه روز باز است! امکان خرید و سفارش در هر لحظه و از هر مکانی فراهم است و این یعنی در معرض دید مشتریان بیشتری قرار گرفتن، یعنی بیشتر دیده شدن محصولات و خدمات ما، امری که شاید در دنیای واقعی به راحتی میسر نشود.

در پایان فراموش نکنیم که وبسایت یا شبکه های اجتماعی تماما ابزارهایی مکمل کسب و کار ما هستند. ابزارهایی که می توانیم در جهت پیشبرد اهدافمان از آنها استفاده کنیم اما در این میان وبسایت نقشی کلیدی بازی می کند، چه بسیارند کسب و کارهایی که در ابتدا تنها بصورت مجازی و با یک وبلاگ ساده شکل گرفتند!

منبع :https://webnabat.com

آموزش ساخت ایمیل برای سایت وردپرسی

شاید تا به حال در برخی سایتها دیده باشید که از ایمیل هایی مانند info@webnabat.com جهت ارتباط با مخاطبان استفاده می کنند. ساخت یک ایمیل اختصاصی برای سایت وردپرسی کار سخت و پیچیده ای نیست، فقط کافیست کمی حوصله و دقت به خرج دهیم.

برای این کار ابتدا باید وارد پنل دایرکت ادمین شویم، در زمان خرید هاست مسیر ورود به دایرکت ادمین توسط مسئول هاست به ما اطلاع داده می شود اما معمولا و بصورت پیش فرض اضافه کردن پورتی مانند ۲۲۲۲: در انتهای آدرس سایتمان است، به عنوان مثال webnabat.com:2222 سپس به صفحه لاگین منتقل شده و یوزرنیم و پسورد ورود به دایرکت ادمین که توسط مسئول هاست در اختیارمان قرار گرفته را وارد می کنیم.

در صفحه دایرکت ادمین از بخش E-mail management گزینه E-mail accounts را انتخاب کرده و کلیک می کنیم.

در صفحه جدیدی که باز شده گزینه create mail account را انتخاب کرده و کلیک می کنیم.

حالا باید در صفحه باز شده یکسری اطلاعات وارد کنیم به عنوان مثال در قسمت یوزرنیم وارد می کنیم info سپس پسورد را بصورت رندم می توانیم انتخاب کنیم و در ادامه حجم را بر اساس حجم هاستمان انتخاب می کنیم مثلا ۱۰۰ مگا بایت و در آخر روی گزینه create کلیک می کنیم .

تا اینجای کار، کار ساخت ایمیل برای سایتمان به پایان رسیده است و یک یوزرنیم و پسورد در اختیارمان قرار گرفته است. اما سوال اینجاست که چگونه ایمیل های سایتمان را چک کنیم؟

مسیر دسترسی به ایمیل های سایتمان هم چیزیست که توسط مسئول هاست به ما اطلاع داده می شود اما برای این کار در اکثر هاست ها کافیست در انتهای نام دامنه webmail/ بزنیم به عنوان مثال  webnabat.com/webmail

سپس در صفحه لاگین باز شده یوزرنیم و پسوردمان را وارد می کنیم و حالا می توانیم ایمیل های سایتمان را چک کنیم .

روش ساخت ایمیل در سی پنل هم مشابه دایرکت ادمین است. به همین راحتی و ظرف چند دقیقه ایمیل اختصاصی سایتمان را ساخته ایم و می توانیم به جای استفاده از ایمیل شخصی مان برای ارتباط با مخاطبان از این ایمیل استفاده کنیم.

منبع:https://webnabat.com