هزینه پشتیبانی سایت چقدر است؟

Written By :

Category :

مقالات

Posted On :

Share This :

هزینه پشتیبانی سایت چقدر است؟

پشتیبانی از سایت یکی از دل‌مشغولی‌های اصلی بسیاری از صاحبان کسب و کارهائی است که فعالیت‌های تجاری و یا خدماتی خود را از طریق یک وب‌سایت اینترنتی پیگیری می‌کنند. در حال حاضر خدمات پشتیبانی از سایت اهمیت قابل‌ توجهی دارد. در حقیقت می‌توان گفت وب‌سایت شما ویترینی از کسب و کار شما است. بنابراین لازم است به‌ طور دائم در معرض دید همگان باشد و در هر لحظه، خدمات و محصولات شما را به دیگران معرفی نماید. در چنین مواقعی استفاده از خدماتی از قبیل پشتیبانی از سایت نیز ضرورت پیدا می‌کند. چراکه این کار نیاز به تخصص و تجربه دارد. در حال حاضر شرکت‌های بسیار زیادی وجود دارند که به ارائه خدمات در این زمینه مشغول هستند. هر یک از این شرکت‌ها، هزینه‌های مختلفی را برای ارائه خدمات پشتیبانی وب‌سایت در نظر می‌گیرند. در این مقاله قصد داریم به بیان نکاتی پیرامون هزینه پشتیبانی سایت بپردازیم اما پیش‌ از آن باید بدانید که پشتیبانی سایت چیست.

پشتیبانی سایت چیست؟

در حالت کلی می‌توان گفت پشتیبانی از سایت به مجموعه‌ای از خدمات گفته می‌شود که با استفاده از نرم‌ افزارهای ویژه و یا سخت‌ افزارهای کامپیوتری انجام می‌گیرد. در برخی از موارد نیز برای انجام این خدمات از وسائل دیگر الکترونیکی و یا مکانیکی کمک گرفته می‌شود. این دسته از سرویس‌ها نهایت تلاش خود را خواهند داشت تا مشکلات کاربران و یا محصولات برطرف گردد. لازم به ذکر است که هزینه پشتیبانی سایت، به دو بخش از عملیات مربوط خواهد بود که عبارت‌اند از پشتیبانی فنی سایت و پشتیبانی محتوایی از آن.

پشتیبانی فنی یک سایت عبارت است از تمامی خدماتی که در زمینه‌های برطرف ساختن مشکلات وب‌سایت ارائه می‌گردد. این دسته از خدمات، به روزرسانی‌های فنی یک سایت را نیز در بر می‌گیرد و امنیت یک وب‌سایت را نیز تأمین و تضمین می‌سازد. پشتیبانی محتوایی یک وب‌سایت نیز شامل: به وجود آوردن مطالب و درج مطلب در سایت، به‌ روز رسانی مطالب قبلی و… است.

 

هزینه پشتیبانی فنی سایت

درج مطلب در سایت

همان‌طور که پیش از این گفته شد خدمات پشتیبانی سایت، تنها به خدمات فنی وب سایت محدود نمی‌شود. علاوه‌ بر پشتیبانی فنی، وظایف اصلی تیم پشتیبانی وب‌سایت شامل: تولید محتوای جدید، انتشار محتوا، ویرایش مطالب، حذف و یا جابه‌جا کردن محتوا، ویرایش و اضافه کردن تصویر و یا حذف کردن آن‌ها از روی سایت و… نیز است.

همان‌طور که می‌دانید به روزرسانی‌های مداوم محتوا جایگاه بسیار مهمی در نتایج موتورهای جستجو دارد. این فرآیند یک فعالیت کاملاً تخصصی و حرفه‌ای است. برای انجام این اقدامات لازم است حتما به میزان کافی با اصول و قواعد این حرفه آشنایی داشته باشید. از جمله این فنون می‌توان اصول سئو و یا بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو را نام برد. برخی از افراد و صاحبان کسب و کارها گمان می‌کنند که درج مطلب در سایت، یک فعالیت معمولی است. در حالی‌ که این گمان صحیح نیست و انجام این اقدامات کاملا فنی و حرفه‌ای است و از جمله اقدامات و خدمات پشتیبانی محتوایی از وب‌سایت به شمار می‌رود.

قیمت درج محصول در سایت

در حال حاضر بسیاری از صاحبان کسب و کارها یک وب‌سایت فروشگاهی اینترنتی و یا آنلاین برای خود تهیه و تدارک دیده‌اند. در راه اندازی و اداره کردن این فروشگاه‌ها، لازم است به نکاتی توجه داشته باشید. در حقیقت می‌توان گفت یکی از اقدامات بسیار مهم در ایجاد این فروشگاه‌ها و حفظ و بقای آن‌ها، درج محصولات در وب‌سایت مورد نظر است تا کاربران بتوانند با مشاهده محصولات و کسب اطلاعات در زمینه ویژگی‌های آن‌ها، به خرید و انتخاب محصولات مورد نظر خود دست بزنند.

بسیاری از مدیران وب سایت‌ها، خود مسئولیت درج محصولات در وب‌سایت را بر عهده می‌گیرند. اما ممکن است بنا به دلایلی از قبیل گرفتاری‌ها و مشاغل زیاد و روزمره، نتوانند به این فعالیت‌ها به‌ طور مناسب اقدام نمایند. در چنین شرایطی این دسته از صاحبان مشاغل می‌توانند از خدمات پشتیبانی وب‌سایت بهره‌مند گردند تا یک تیم تخصصی، محصولات مورد نظرشان را در وب‌سایت فروشگاهی قرار دهند.

لازم است بدانید که قیمت درج محصول در سایت فروشگاهی بسته به تعداد محصولات شما متفاوت خواهد بود. از طرف دیگر قیمت این خدمات به میزان تراکنش‌های شما هم‌ بستگی دارد. میزان فروش محصولات وب‌سایت و هم‌چنین تعداد بازدیدها از وب‌سایت فروشگاهی نیز عامل مهم دیگر در تعیین قیمت درج محصول در سایت است. سطح فعالیت و محتوا گذاری نیز از دیگر عوامل مؤثر برای تعیین هزینه نهایی درج محصولات در وب‌سایت‌ها است. این تعرفه، در حالت کلی و در بیشتر موارد به‌ صورت ماهیانه در نظر گرفته می‌شود.

هزینه پشتیبانی فنی سایت

به‌ روزرسانی سایت

لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که حفظ کردن یک سایت و یا دوام و بقای آن، به پشتیبانی و به روز رسانی مداوم نیازمند است. بسیاری از افراد و صاحبان کسب و کارها و مدیران وب سایت‌ها سعی می‌کنند خودشان عملیات پشتیبانی و به‌روزرسانی سایت را بر عهده بگیرند. توجه به این نکته ضرورت دارد که در چنین مواقعی، این امکان وجود دارد که مدیر یک وب‌سایت به‌ اندازه‌ کافی در زمینه پشتیبانی و یا به‌روزرسانی، اطلاعات و آگاهی‌های کافی نداشته باشد.

لذا در چنین شرایطی حفظ یک وب‌سایت با اشکالات جدی مواجه خواهد شد.

در چنین وضعیتی، مناسب‌ترین راه ممکن، کمک گرفتن از یک تیم پشتیبانی حرفه‌ای وب‌سایت است. چنین تیمی به‌ طور حتم در این زمینه، صاحب تخصص و دانش کافی هستند و در این مسیر به‌ اندازه‌ کافی تجربه کسب کرده‌اند. بنابراین این دسته از افراد قادر خواهند بود مشکلات ایجاد شده را به‌ سرعت برطرف سازند و با به‌روزرسانی به‌موقع و با سرعت بالای وب‌سایت، به حفظ و نگهداری و بقای آن کمک کنند.

توجه به این نکته ضرورت دارد که به‌ طور حتم برخوردار شدن از چنین خدمات مهم و مؤثری، بدون هزینه نخواهد بود و حتما تیم پشتیبانی‌کننده، قیمت‌هایی را برای خدمات خود در نظر خواهند گرفت. اما لازم است به این عامل نیز توجه داشته باشید که قیمت و هزینه پشتیبانی سایت نسبت‌ به زمان بسیار کمی که برای برطرف ساختن مشکلات و به روزرسانی‌های وب‌سایت توسط یک تیم حرفه‌ای، صرف می‌شود، چندان نامعقول و نامناسب به‌ نظر نمی‌رسد. انجام این کار و استفاده از خدمات یک تیم متخصص و با تجربه در این زمینه، به‌ طور حتم مزایای بسیار زیادی برای شما ایجاد خواهد کرد و صرف هزینه آن را نیز معقول و منطقی خواهد ساخت.

رفع مشکلات سایت

در صورتی‌ که از یک تیم تخصصی پشتیبانی سایت استفاده کنید قادر خواهید بود هر گونه مشکلات ایجاد شده در وب‌سایت خود از قبیل: هاست، دامنه، سرور، خطاهای سایت و… را برطرف سازید. در این‌ صورت به‌ طور کامل از وب‌سایت شما حفاظت خواهد شد و سایت شما همیشه در دسترس خواهد بود. افزایش امنیت وب‌سایت، افزایش سرعت آن، بهینه‌سازی سایت، بهینه‌سازی کدهای وب‌سایت، برطرف ساختن اشکالات فنی آن و… در صورتی امکان‌پذیر است که شرکت مناسبی را برای برخوردار شدن از خدمات پشتیبانی وب‌سایت انتخاب نمایید.

 

 

 

 

 

مقاله ارایه شده توسط   webnegaran.co